Jesteś tutaj: Start / Dla pacjenta

Dla pacjenta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

zamawianie recept/e-recepta

Kończą Ci się leki przewlekle przyjmowane złóż zamówienie na druku wrzuć do skrzynki przy wejściu lub prześlij na rejestracja@zdrowie-klucze.pl  lub przez e-rejestrację odpowiednio wcześniej.

Lekarz może wypisać leki na 1 lub 3 lub 6 lub 12 miesięcy /prosimy zaznaczyć na zleceniu/. Wykupywać można pojedyncze opakowania leków co miesiąc przez okres 3 lub 6 lub 12 miesięcy wzależności na ile opakowań i na jaki okres czasu lekarz wypisze receptę.

Lekarz prowadzący wypisze recepty wciągu 3 dni roboczych. Można otrzymać kod do e-recepty telefonicznie lub w przychodni.

e-recepta to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz sprawnie i szybko wykupić przepisane przez lekarza leki, a także śledzić szczegóły oraz dawkowanie logując się do swojego Internetowego Konta Pacjenta.

https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta

31 października 2020
Czytaj więcej o: zamawianie recept/e-recepta

e-skierowanie

e-skierowanie, wystawia lekarz w systemie informatycznym. System nadaje skierowaniu czterocyfrowy kod.
Otrzymasz ten kod na swój telefon komórkowy lub na adres poczty elektronicznej (e-mail) jeśli aktywowałeś Internetowe Konto Pacjenta.
Rejestrując się do poradni specjalistycznej lub na badanie, podaj czterocyfrowy kod e-skierowania oraz swój Pesel.

Lekarze w naszym zakładzie  dodatkowo drukują  e-skierowania, ponieważ  nie mają  informacji czy poradnia, do której chcesz się zarejestrować korzysta  z systemu e-skierowań, dokument czeka na Ciebie w rejestracji przychodni.
Wydrukowane e-skierowanie jest wtedy traktowane jak  zwykłe skierowanie papierowe – pacjent ma obowiązek dostarczyć je do poradni lub pracowni w ciągu 14 dni od dnia zarejestrowania się na świadczenie.  

Jakie są korzyści z e-skierowania  

  • pacjent nie musi już dostarczać oryginału skierowania w terminie 14 dni — wystarczy podczas rejestrowania się do poradni specjalistycznej lub na badanie, podać 4-cyfrowy kod i swój PESEL (to ważne szczególnie dla osób samotnych i schorowanych)
  • e-skierowanie czeka w systemie informatycznym, aż pacjent zarejestruje się na jego podstawie do danej poradni specjalistycznej lub pracowni diagnostycznej
  • e-skierowania nie można zgubić, nie trafi ono w niepowołane ręce — jest zapisane na IKP - Internetowym Koncie Pacjenta; świadczeniodawca zawsze może odtworzyć kod e-skierowania, które wystawił, a pacjent może sprawdzić jego kod na swoim IKP
  • zmniejszą się kolejki spowodowane tym, że na podstawie jednego skierowania pacjenci zapisują się do kilku placówek; e-skierowanie może być zarejestrowane tylko w jednej placówce 
  • https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/eskierowanie
4 listopada 2020

Zabieg usunięcia zaćmy

Od 1 kwietnia 2019 NFZ finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów - szpitale mogą zoperować bezpiecznie większą liczbę pacjentów niż dotąd. Jeśli czekają Państwo na zabieg usunięcia zaćmy, bądź mają skierowanie na taki zabieg, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat czasu oczekiwania - link

24 lipca 2019

PORADY TELEFONICZNE

Lekarskie porady telefoniczne udzielane są w godzinach pracy lekarza w poradni.

Zgodnie z harmonogramem.

1 sierpnia 2018

WIZYTY DOMOWE

Wizyty domowe ustalane są bezpośrednia z lekarzem prowadzącym podczas godzin przyjmowania w gabinecie lekarskim.

17 stycznia 2018

WNIOSKI SANATORYJNE itp.

Termin wypisywania wniosków sanatoryjnych itp.dokumentów  ustalany jest bezpośrednia z lekarzem prowadzącym. 

16 maja 2018